The Home of Champions

International Honours

Over the years, Heathrow Gymnastics Club has had the privilege of working with a countless number of highly skilled gymnasts and acrobats. It is not possible to mention all those that were, and continue to be part of the Heathrow family, however - below are a select few from over the years that exceeded themselves in so many ways…

2010 - Onwards

2018
Discipline Name Event Country
Acrobatic Molly Berry, Trudie Roper, Sumaiya Hines World Acrobatic Championships (11-16 Woman’s Trio, Gold Medallists) Antwerp, Belgium
Acrobatic Jordan Franklin, Ella Hanna-Sanz World Acrobatic Championships (12-18 Mixed Pair, Gold Medallists) Antwerp, Belgium
Artistic Danusia Francis (representing Jamaica) World Artistic Championships Doha, Qatar
Artistic Chiara Bunce (representing Slovakia) World Artistic Championships Doha, Qatar
Artistic Jessica Castle (representing Sweden) World Artistic Championships Doha, Qatar
2017
Discipline Name Event Country
Acrobatic Molly Berry, Trudie Roper, Sumaiya Hines European Acrobatic Championships (11-16 Women’s Group, Gold Medallists) Rzeszow, Poland
Acrobatic Jordan Franklin, Ella Hanna-Sanz European Acrobatic Championships (12-18 Mixed Pair, Gold Medallists) Rzeszow, Poland
Acrobatic Callum Portugal-Walker, Kieran Blower European Acrobatic Championships (13-19 Men’s Pair, Gold Medallists - Dynamic, Silver Medallists - Balance) Rzeszow, Poland
Acrobatic Isabel Haigh, Ilisha Boardman, Emily Hancock European Acrobatic Championships (Senior Women’s Group, Silver Medallists) Rzeszow, Poland
Artistic India Sale, Polly Hitchings Rushmoor Roswebowl (Representing England) Aldershot, England
2016
Discipline Name Event Country
Acrobatic Jordan Franklin, Ella Hanna-Sanz World Acrobatic Championships (11-16 Mixed Pair, Bronze Medallists) Putian China
Acrobatic Francessca Turner, Chloe Saunders, Abby Smith World Acrobatic Championships (Women’s Trio) Putian China
Acrobatic Daniel Axford, Max Cranford, Jacob Robinson and Leo Keenan World Acrobatic Championships (12-18 Men’s Four) Putian China
Acrobatic Adam Upcott, Charlie Tate, Lewis Watts, Connor Sawenko World Acrobatic Championships (Men’s Four, Gold Medallists) Putian China
Acrobatic Marlena Kroliczek, Hattie Cowperthwate World Acrobatic Championships (Women’s Pair) Putian China
Artistic India Sale, Martha Franks, Tia Andrews, Polly Hitchings, Karis Jacomelli and Roshelle Spencer Smith England v Scotland (Representing England) Nottingham, UK
2015
Discipline Name Event Country
Acrobatic Ryan Bartlett & Hannah Baughn World Cup, March (Senior Mixed Pair) Portugal
Acrobatic James Karageorgis & Farai Garamukanwa World Cup, March (Senior Men’s Pair) Portugal
Acrobatic Ryan Bartlett & Hannah Baughn World Cup, May (Senior Mixed Pair) Portugal
Acrobatic Ryan Bartlett & Hannah Baughn European Olympics (Senior Mixed Pair) Baku, Azerbaijan
Acrobatic Marlena Kroliczek & Harriet Cowperthwaite European Championships (12-18 Women’s Pair) Riesa, Germany
Acrobatic Ilisha Boardman, Casey Ely, Niamh Meaney European Championships (Junior Women’s Group) Riesa, Germany
Acrobatic Lewis Watts, Conor Sawenko, Charlie Tate, Adam Upcott European Championships (Junior Men’s Group) Riesa, Germany
Acrobatic Ryan Bartlett & Hannah Baughn European Championships (Senior Mixed Pair) Riesa, Germany
Artistic Polly Hitchings, Tia Andrews, India Sale, Roshelle Spencer Smith, Karis Jacomelli Sandra Clarke Invitational (Representing England) Nottingham, England
2014
Discipline Name Event Country
Acrobatic Connor Bartlett, Gareth Wood, Daniel Cook, George Wood World Cup, March (Senior Men’s Group) Portugal
Acrobatic Dominic Smith & Alice Upcott World Cup, March (Senior Mixed Pair) Portugal
Acrobatic Christopher Rogers & Eleanor Franks World Cup, March (Senior Mixed Pair) Portugal
Acrobatic Elise Matthews, Georgia Lancaster, Millie Spalding World Cup, March (Senior Women’s Group) Portugal
Acrobatic Connor Bartlett, Gareth Wood, Daniel Cook, George Wood World Cup, April (Senior Men’s Group) Germany
Acrobatic Dominic Smith & Alice Upcott World Cup, April (Senior Mixed Pair) Germany
Acrobatic Christopher Rogers & Eleanor Franks World Cup, April (Senior Mixed Pair ) Germany
Acrobatic Elise Matthews, Georgia Lancaster, Millie Spalding World Cup, April (Senior Men’s Group) Germany
Acrobatic Dominic Smith & Alice Upcott World Championships (Senior Mixed Pair) Paris, France
Acrobatic Elise Matthews, Georgia Lancaster, Millie Spalding World Championships (Senior Women’s Group) Paris, France
Acrobatic Connor Bartlett, Gareth Wood, Daniel Cook, George Wood World Championships (Senior Men’s Group) Paris, France
Acrobatic Keri Rothwell-Douglas & Hannah Baughn World Championships (Junior Women’s Pair) Paris, France
Acrobatic Lewis Watts, Conor Sawenko, Charlie Tate, Adam Upcott World Championships (Men’s Group) Paris, France
Acrobatic Lewis Falconer & Christian Wood World Championships (12-18 Men’s Pair) Paris, France
Acrobatic Ilisha, Boardman, Casey Ely, Niamh Meaney World Championships (12-18 Women’s Group) Paris, France
Acrobatic Jordan Franklin & Lilyella Paul World Championships (11-16 Mixed Pair) Paris, France
Acrobatic Lizzie, Harraghy, Lauren Hill, Addie Costello World Championships (11-16 Women’s Group) Paris, France
Acrobatic Marlena Kroliczek & Harriet Cowperthwaite World Championships (11-16 Women’s Pair) Paris, France
Artistic Maddie Hart, Polly Hitchings Rushmoor Rosebowl Aldershot, England
2013
Discipline Name Event Country
Acrobatic Dominic Smith & Alice Upcott World Games July 2013 (Senior Mixed Pair) Cali, Columbia
Acrobatic Elise Matthews, Georgia Lancaster, Millie Spalding World Games July 2013 (Senior Women’s Group) Cali, Columbia
Artistic Danusia Francis, Charlotte Lindsley World Sudent Games Universiade Kazan, Russia
Acrobatic Dominic Smith & Alice Upcott European Acrobatic Championships (Senior Mixed Pair) Odivelas, Portugal
Acrobatic Christopher Rogers & Eleanor Franks European Acrobatic Championships (Senior Mixed Pair) Odivelas, Portugal
Acrobatic Elise Matthews, Georgia Lancaster, Millie Spalding European Acrobatic Championships (Senior Women’s Group) Odivelas, Portugal
Acrobatic Connor Bartlett, Gareth Wood, Harry Sewell, George Wood European Acrobatic Championships (Junior Men’s Group) Odivelas, Portugal
Acrobatic Ryan Bartlett & Luke Sewell European Acrobatic Championships (Junior Men’s Pair) Odivelas, Portugal
Acrobatic Keri Rothwell-Douglas & Hannah Baughn European Acrobatic Championships (Junior Women’s Pair) Odivelas, Portugal
Acrobatic Lewis Watts, Conor Sawenko, Charlie Tate, Adam Upcott European Acrobatic Championships (12-18 Men’s Group) Odivelas, Portugal
Acrobatic Lewis Falconer & Christian Wood European Acrobatic Championships (11-16 Men’s Pair) Odivelas, Portugal
Acrobatic James Karageorgis & Filicia Malins European Acrobatic Championships (11-16 Mixed Pair) Odivelas, Portugal
Acrobatic Amy Mackenzie, Casey Ely, Eddy Osborne European Acrobatic Championships (11-16 Women’s Group) Odivelas, Portugal
2012
Discipline Name Event Country
Artistic Danusia Francis Artistic European Championships Brussels, Belgium
Acrobatic Adam McAssey & Edward Upcott Acrobatic World Championships Orlando, USA
Acrobatic Liliana Walduck, Casey Morrison & Amber Cambell-White Acrobatic World Championships Orlando, USA
Acrobatic Alanna Baker & Poppy Spalding Acrobatic World Championships Orlando, USA
Acrobatic Dominic Smith & Alice Upcott Acrobatic World Championships Orlando, USA
Acrobatic Ryan Bartlett & Luke Sewell Acrobatic World Championships Orlando, USA
Acrobatic Connor Bartlett & Millie Spalding Acrobatic World Championships Orlando, USA
Acrobatic Lewis Watts, Conor Sawenko, Charlie Tate & Adam Upcott Acrobatic World Championships Orlando, USA
Acrobatic Casey Ely, Lauren Hill & Kika Green Acrobatic World Championships Orlando, USA
Artistic Laura Mitchell GB v Switzerland Geneva, Switzerland
Artistic Charlotte Lindsley GB v Switzerland Geneva, Switzerland
Artistic Nicole Hibbert GB v Switzerland Geneva, Switzerland
Artistic Thomas Gibbs Rheintal Cup Zurich, Switzerland
Artistic Thomas Gibbs GB v Netherlands Basildon, UK
Artistic Danusia Francis Reserve for London Olympics London, UK
2011
Discipline Name Event Country
Artistic Danusia Francis Artistic World Championships Tokyo, Japan
Artistic Danusia Francis Artistic European Championships Berlin, Germany
Acrobatic Adam McAssey & Edward Upcott Acrobatic European Championships Varna, Bulgaria
Acrobatic Liliana Walduck, Casey Morrison & Amber Cambell-White Acrobatic European Championships Varna, Bulgaria
Acrobatic Alanna Baker & Poppy Spalding Acrobatic European Championships Varna, Bulgaria
Acrobatic Dominic Smith & Alice Upcott Acrobatic European Championships Varna, Bulgaria
Acrobatic Abi Ralph & Amy Mackenzie Acrobatic European Championships Varna, Bulgaria
Acrobatic Laura Burgon, Elise Matthews & Anne-Marie Seaborne Acrobatic European Championships Varna, Bulgaria
Acrobatic Ryan Bartlett & Luke Sewell Acrobatic European Championships Varna, Bulgaria
Acrobatic Daniel Tognelli, Gareth Wood, Harry Sewell & George Wood Acrobatic European Championships Varna, Bulgaria
Acrobatic Casey Ely, Lauren Hill & Kika Green Acrobatic European Championships Varna, Bulgaria
Artistic Danusia Francis GB v Australia LNSC, UK
Artistic Charlotte Lindsley GB v Australia LNSC, UK
Artistic Danusia Francis GB v Holland v Germany v Spain Dresden, Germany
Artistic Charlotte Lindsley GB v Holland v Germany v Spain Dresden, Germany
Artistic Loriah James GB v Sweden LNSC, UK
Artistic Danusia Francis GB v Spain v Portugal LNSC, UK
Artistic Charlotte Lindsley GB v Spain v Portugal LNSC, UK
Artistic Danusia Francis GB v Romania Bucharest, Romania
Artistic Charlotte Lindsley GB v Romania Bucharest, Romania
2010
Discipline Name Event Country
Artistic Nicole Hibbert World Championships Rotterdam, Holland
Artistic Nicole Hibbert European Championships Birmingham, UK
Artistic Laura Mitchell European Championships Birmingham, UK
Artistic Rebecca Wing Commonwealth Games Delhi, India
Artistic Charlotte Lindsley Commonwealth Games Delhi, India
Artistic Rebecca Wing GB v Italy v USA Jeselo, Italy
Artistic Nicole Hibbert GB v Italy v USA Jeselo, Italy
Artistic Loriah james GB v Italy v USA Jeselo, Italy
Artistic Danusia Francis GB v Switzerland Gateshead, UK
Artistic Nicole Hibbert GB v Switzerland Gateshead, UK
Artistic Charlotte Lindsley GB v Switzerland Gateshead, UK
Artistic Rebecca Wing GB v Switzerland Gateshead, UK
Artistic Laura Mitchell GB v Switzerland v Romania v Germany Cologne, Germany
Artistic Nicole Hibbert GB v Switzerland v Romania v Germany Cologne, Germany
Artistic Loriah James GB v Switzerland v Romania v Germany Cologne, Germany
Artistic Rebecca Wing GB v Switzerland v Romania v Germany Cologne, Germany
Artistic Danusia Francis GB v Romania Lisburn, N. Ireland
Artistic Nicole Hibbert GB v Romania Lisburn, N. Ireland
Artistic Thomas Gibbs GWG Cup Cottbus, Germany
Artistic Thomas Gibbs GB v USA v Switzerland (Under 18) LNSC, UK
Artistic Thomas Gibbs GB v Germany v France v Switzerland (Under 16) Berlin, Germany
Acrobatic Abi Ralph & Amy Mckenzie Acrobatic World Championships Wroclaw, Poland
Acrobatic Chris Cranfield & Kim Hunter Acrobatic World Championships Wroclaw, Poland
Acrobatic Lauren Kemp, Leighanne Cowler & Holliane Wood Acrobatic World Championships Wroclaw, Poland
Acrobatic Jennie Miller, Emma Walters & Katie Smith Acrobatic World Championships Wroclaw, Poland
Acrobatic Douglas Fordyce & Edward Upcott Acrobatic World Championships Wroclaw, Poland
Acrobatic Adam Buckingham, Adam McAssey, Alex Uttley & Jonathon Stranks Acrobatic World Championships Wroclaw, Poland

2000 - 1999

2009
Discipline Name Event Country
Artistic Rebecca Wing World Championships London, UK
Artistic Rebecca Wing European Championships Milan Italy
Artistic Rebecca Wing GB v Italy v China Jeselo, Italy
Artistic Danusia Francis GB v Italy v China Jeselo, Italy
Artistic Nicole Hibbert GB v Italy v China Jeselo, Italy
Artistic Danusia Francis Australian Youth Olympics Sydney, Australia
Artistic Nicole Hibbert Australian Youth Olympics Sydney, Australia
Artistic Danusia Francis European Youth Olympics Tampere, Finland
Artistic Nicole Hibbert European Youth Olympics Tampere, Finland
Artistic Danusia Francis GB v Romania Lisburn, N. Ireland
Artistic Nicole Hibbert GB v Romania Lisburn, N. Ireland
Artistic Danusia Francis World Schools Games Doha, Qatar
Artistic Nicole Hibbert World Schools Games Doha, Qatar
Artistic Laura Mitchell UK School Games (England) Cardiff, Wales
Artistic Jojo Perryman UK School Games (England) Cardiff, Wales
Artistic Thomas Gibbs GB v France v Switzerland v Germany Wallisellen, Switzerland
Artistic Thomas Gibbs Luigi Bertolazzi Memorial Cup Milan, Italy
Artistic Thomas Gibbs World Schools Games Doha, Qatar
2008
Discipline Name Event Country
Artistic Rebecca Wing Olympic Games Beijing, China
Artistic Danusia Francis Junior European Championships Claremont-Ferand, France
Artistic Nicole Hibbert Junior European Championships Claremont-Ferand, France
Artistic Danusia Francis GB v Czech Republic LNSC, UK
Artistic Nicole Hibbert GB v Czech Republic LNSC, UK
Artistic Rebecca Wing GB v Czech Republic LNSC, UK
Artistic Rebecca Wing GB v France Blackpool, UK
Artistic Nicole Hibbert GB v France Blackpool, UK
Artistic Rebecca Wing Cottbus Grand Prix Cottbus, Germany
Artistic Rebecca Wing GB v Romania Constanta, Romania
Artistic Rebecca Wing GB v Romania Ipswich, UK
Artistic Thomas Gibbs Rheintal Cup Widnay, Switzerland
2007
Discipline Name Event Country
Artistic Rebecca Wing (Artistic) World Championships Stuttgart, Germany
Artistic Danusia Francis World Championships Stuttgart, Germany
Artistic Nicole Hibbert World Championships Stuttgart, Germany
Artistic Danusia Francis (Artistic) Australian Youth Olympic Festival Sydney, Australia
Artistic Nicole Hibbert Australian Youth Olympic Festival Sydney, Australia
Artistic Rebecca Wing (Artistic) Olympic Test Event Beijing, China
Artistic Danusia Francis (Artistic) GB v Switzerland Aldershot, UK
Artistic Nicole Hibbert GB v Switzerland Aldershot, UK
Artistic Rebecca Wing (Artistic) GB v France Amsterdam, Netherlands
Artistic Leigh Rogers GB v France Amsterdam, Netherlands
Artistic Lamara Robb GB v France Amsterdam, Netherlands
Artistic Danusia Francis (Artistic) GB v France (Junior) Avoine, France
Artistic Nicole Hibbert GB v France (Junior) Avoine, France
Artistic Laura Mitchell GB v France (Junior) Avoine, France
Artistic Rebecca Wing (Artistic) World School Games Athens, Greece
Artistic Amy Nunes World School Games Athens, Greece
Artistic Rebecca Wing (Artistic) GB v USA Belfast, Ireland
Artistic Rebecca Wing (Artistic) GB v Switzerland v Czech Republic Born, Czech Republic
Artistic Rebecca Wing (Artistic) GB v Brazil v Canada Natal, Brazil
Artistic Rebecca Wing (Artistic) GB v Brazil Ipswich, UK
Artistic Thomas Gibbs (Artistic) Tuli Peter Memorial Cup Kiskunhalas, Hungary
2006
Discipline Name Event Country
Artistic Leigh Rogers World Championships Aarhus, Denmark
Artistic Rebecca Wing European Championships Volos, Greece
Artistic Amy Nunes European Championships Volos, Greece
Artistic Shavahn Church European Championships Volos, Greece
Artistic Amy Nunes GB v China Liverpool, UK
Artistic Rebecca Wing GB v Italy Aldershot, UK
Artistic Amy Nunes GB v Italy Aldershot, UK
2003
Discipline Name Event Country
Artistic Lamara Robb Cefta Cup Czech Republic
Artistic Lamara Robb Stells Zakharova Cup Kiev, Ukraine
Artistic Lamara Robb GB v Italy Birmingham, UK
Artistic Lamara Robb European Youth Olympic Festival Paris, France
Artistic Lamara Robb GB v Holland v Germany Terapel, Holland
2002
Discipline Name Event Country
Artistic Cerian Rudd Commonwealth Games Manchester, UK
Artistic Lamara Robb Cefta Cup Czech Republic
Artistic Lamara Robb GB v Spain Aldershot, UK
2001
Discipline Name Event Country
Acrobatics Ashley Beaver European Championships Faro, Portugal
Acrobatics Gareth Hopkins European Championships Faro, Portugal

1985 - 1999

1998
Discipline Name Event Country
Tumbling Simon Rawlings Flanders Trophy Belgium
1997
Discipline Name Event Country
Tumbling Simon Rawlings European Championships Vroslav, Poland
Tumbling Simon Rawlings World Championships Manchester, UK
1996
Discipline Name Event Country
Artistic Jennie Cox World Championships San Juan, Puerto Rico
Artistic Zita Lusack (Artistic) European Championships Birmingham, UK
Artistic Gemma Cuff European Championships Birmingham, UK
Artistic Jennie Cox European Championships Birmingham, UK
Artistic Zita Lusack (Artistic) GB v Romania Glasgow, Scotland
Artistic Gemma Cuff GB v Romania Glasgow, Scotland
Tumbling Simon Rawlings Junior European Championships Zierona, Poland
Tumbling Simon Rawlings International Tournament Vinnitsa, Ukraine
Tumbling Simon Rawlings GB v Ukraine V Bulgaria Newcastle, UK
1995
Discipline Name Event Country
Artistic Zita Lusack World Championships Sabae, Japan
Artistic Gemma Cuff World Championships Sabae, Japan
Artistic Zita Lusack Vitkovic Cup Czech Republic
Artistic Gemma Cuff Vitkovic Cup Czech Republic
Tumbling Simon Rawlings Liberation Tournament Belarus
Artistic Zita Lusack GB v Australia v Romania Ploiesti, Romania
Artistic Jennie Cox GB v Australia v Romania Ploiesti, Romania
Artistic Jennie Cox Junior European Cup Guildford, UK
Artistic Jennie Cox France Grand Prix Paris, France
Artistic Jennie Cox European Youth Olympics Bath, UK
Artistic Jennie Cox South Africa Cup Durban/Johannesburg, South Africa
Artistic Zita Lusack GB v Australia Lilleshall NSC, UK
Artistic Gemma Cuff GB v Australia Lilleshall NSC, UK
Artistic Jennie Cox GB v Australia Lilleshall NSC, UK
Acrobatics Jonathon Martin World Acrobatic Championships Wroclaw, Poland
Acrobatics Gareth Hopkins World Acrobatic Championships Wroclaw, Poland
1994
Discipline Name Event Country
Artistic Zita Lusack World Championships Dortmund, Germany
Artistic Gemma Cuff World Championships Dortmund, Germany
Artistic Zita Lusack European Championships Stockholm, Sweden
Artistic Gemma Cuff European Championships Stockholm, Sweden
Artistic Zita Lusack Commonwealth Games Victoria, Canada
Artistic Jennie Cox World School Games Nicosia, Cyprus
Artistic Zita Lusack GB v Greece v Israel Glasgow, Scotland
Artistic Gemma Cuff GB v Greece v Israel Glasgow, Scotland
Artistic Zita Lusack GB v Romania Liverpool, UK
Artistic Gemma Cuff GB v Romania Liverpool, UK
Artistic Gemma Cuff DTB Cup Stuttgart, Germany
Artistic Rebecca Mustill Tolkachev Memorial Cup Vladimir, Russia
Acrobatics Jonathon Martin World Acrobatic Championships Beijing, China
Acrobatics Gareth Hopkins World Acrobatic Championships Beijing, China
Acrobatics Jonathon Martin ISAC Trophy Denze, Belgium
Acrobatics Gareth Hopkins ISAC Trophy Denze, Belgium
1993
Discipline Name Event Country
Artistic Zita Lusack World Championships Birmingham, UK
Artistic Zita Lusack Swiss Cup Switzerland
Artistic Zita Lusack Cottbus International Cottbus, Germany
Artistic Zita Lusack GB v France Liverpool, UK
Artistic Zita Lusack GB v Bulgaria Liverpool, UK
Artistic Elvan Toker GB v Bulgaria Liverpool, UK
Artistic Jennie Cox GB v France v Italy v Romania Pessac, France
Acrobatics Jonathon Martin Euroturnier Aalen, Germany
Acrobatics Gareth Hopkins Euroturnier Aalen, Germany
Acrobatics Jonathon Martin Junior European Acrobatic Cup Germany
Acrobatics Gareth Hopkins Junior European Acrobatic Cup Germany
1992
Discipline Name Event Country
Artistic Zita Lusack Junior European Cup Bordeaux, France
Artistic Zita Lusack South African Invitational South Africa
Artistic Zita Lusack Junior European Cup Bordeaux, France
Artistic Rebecca Marola International Invitational Greece
Acrobatics Jonathon Martin European Community Tournament Milton Keynes, UK
Acrobatics Gareth Hopkins European Community Tournament Milton Keynes, UK
Acrobatics Jonathon Martin European Community Friendship Circle Bletchley, UK
Acrobatics Gareth Hopkins European Community Friendship Circle Bletchley, UK
1991
Discipline Name Event Country
Artistic Zita Lusack Moscow News Moscow, USSR
Artistic Zita Lusack Medico Cup Austria
Artistic Rebecca Marola Medico Cup Austria
Artistic Zita Lusack Llubliana Invitational Llubliana, Yugoslavia
Artistic Cheryl Byrne  Llubliana Invitational Llubliana, Yugoslavia
Artistic Nicola Brookes Llubliana Invitational Llubliana, Yugoslavia
Artistic Rebecca Marola GB v Switzerland Leicester, UK
Artistic Kelly Spearman (Artistic) International Invitational Tallin, Estonia
Artistic Michelle Stevens International Invitational Tallin, Estonia
Artistic Zita Kusack International Invitational Tallin, Estonia
Artistic Zita Lusack (Artistic) Tallin International Invitational Tallin, Estonia
Artistic Louise Mitchell Tallin International Invitational Tallin, Estonia
Artistic Elvan Toker Tallin International Invitational Tallin, Estonia
Artistic Jenny Ash (Artistic) Tolkachev International Invitational Moscow, USSR
Artistic Esther Newton Tolkachev International Invitational Moscow, USSR
Artistic Meera Jugessur (Artistic) GB v Switzerland Gatehead, UK
Artistic Rebecca Marola GB v Switzerland Gatehead, UK
Acrobatics Jonathon Martin (Acrobatics) Davies Sports Acrobatics Tournament Sacramento, USA
Acrobatics Gareth Hopkins Davies Sports Acrobatics Tournament Sacramento, USA
1990
Discipline Name Event Country
Artistic Rebecca Marola Tallin International Invitational Tallin, Estonia
Artistic Clare Ward Tallin International Invitational Tallin, Estonia
Artistic Meera Jugessur GB v Bulgaria v Germany Germany
Artistic Rebecca Marola GB v Bulgaria v Germany Germany
Artistic Leila Brown GB v New Zealand v Australia New Zealand
Artistic Meera Jugessur GB v Romania Birmingham, UK
1989
Discipline Name Event Country
Artistic Sammi Tyson GB v Belgium Varna, Bulgaria
Artistic Leila Brown Golden Sands Varna, Bulgaria
Artistic Rebecca Marola GB v Switzerland v Germany Geneva, Switzerland
Artistic Leila Brown GB v Switzerland v Germany Geneva, Switzerland
Artistic Leila Brown GB v Bulgaria v Holland Varna, Bulgaria
Artistic Leila Brown International Display St Louis, France
Artistic Emma Morgan Schools International, GB v Hungary Bekescaba, Hungary
1988
Discipline Name Event Country
Artistic Laura Thomas Tornoi Qualification A La Coupe Paris, France
1987
Discipline Name Event Country
Artistic Catherine Bain GB v Bulgaria Bulgaria
Artistic Laura Thomas GB v Romania Bucharest, Romania
Artistic Catherine Bain GB v Romania Bucharest, Romania
Artistic Catherine Bain World Championships Rotterdam, Holland
Artistic Catherine Bain Cottbus Invitational Cottbus, Germany
Artistic Dawn Farrey Golden Sands Varna, Bulgaria
1986
Discipline Name Event Country
Artistic Laura Thomas GB v Holland Rotterdam, Holland
Artistic Catherine Bain Belgian Masters Brussels, Begium
Artistic Paula Gagliano GB v Switzerland Bridgewater, England
1985
Discipline Name Event Country
Artistic Dawn Farrey Commonwealth Gymnastics Championships Glasgow, Scotland
Last updated 26/03/19.

We use cookies to analyse traffic patterns and to help provide the best possible viewing experience. By continuing to browse our website, you agree to the use of cookies. Our cookies do not contain chocolate chips and you cannot eat them.